Обігрів жолобів та водостоків

Будь-яка навіть найкраща і правильно змонтована система відведення води з даху в холодну пору року може давати збої. Україна знаходиться в такому кліматичному поясі, де взимку різкі стрибки температури – не рідкість. Чергування відтавання та промерзання снігу призводять до того, що під покрівлею утворюються брили льоду та бурульки, які можуть не тільки впасти на голову господарям будинку, але й пошкодити водостічну систему. Щоб уникнути подібних негативних сценаріїв, ми рекомендуємо використовувати примусовий підігрів цих конструкцій.

Насамперед потрібен обігрів водостоків

В першу чергу, кабель необхідно прокласти в жолобах, де, як правило, накопичується найбільше льоду. Але також важливо не забути і про обігрів ринв.

З першого погляду може здатися, що досить підвести тепло під дахом, а далі вода і сама потече. Найчастіше так і станеться. Але при різких температурних перепадах у трубах може утворитися крижана пробка, що іноді загрожує деформацією і навіть втратою цілісності труби.

Не забути про обігрів левнівки

Якщо навколо будинку облаштована зливова каналізація, або Ви плануєте її прокладати, варто задуматися також і про її підігрів. Інакше може вийти так, що вода, стікаючи з дахів, проходить через водосток, а потім замерзає, утворюючи величезні крижані калюжі навколо будинку, які, відтаючи і знову замерзаючи, руйнуватимуть вимощення або навіть фундамент будинку.

Обігрів жолобів та водостоків

Який краще купити кабель для обігріву водостоків та жолобів

Сьогодні для обігріву водостоків і злив використовуються два види кабелів:

  • саморегулюючі;
  • резистивні.

Саморегулюючий кабель не перегрівається, тому його використовують для приватних будинків, де в жолоби може потрапляти листя та викликати локальний перегрів, а також для коротких ділянок 2-3 м.

Краще віддавати перевагу моделям із стійкою до ультрафіолету оболонкою, наприклад:

  • Eltrace;
  • Devi.

Резистивні моделі дешевші і довговічніші, але для управління ними потрібен терморегулятор. Їх використання економічно доцільно великих периметрах.

Монтаж гріючого кабелю у водостоку ціна може бути різною

Щоб заощадити на роботі, укладання нагрівальних кабелів краще здійснювати одночасно зі збиранням усієї водостічної системи. Вартість послуг монтажника від цього сильно не зросте, чи то Київ, чи інші міста.

У готовій конструкції провести кабель іноді буває досить проблематично і доводиться частково розбирати водостоки, а це збільшує витрати.

Втім, якщо висота даху дозволяє, є сходи достатньої висоти, то господар будинок може виконати цю роботу і власними силами, коли в нього з'явиться вільний час.

Головне встигнути це зробити до холодів.

А для економії електроенергії можна підключити метеостанцію, і тоді кабель працюватиме лише тоді, коли на вулиці мороз іде сніг.