Електрична тепла підлога під лінолеум

Для установки теплої підлоги під лінолеум без заливки стяжкою й без підйому рівня підлоги застосовують алюмінієвий мат або інфрачервону плівку. Обидва варіанти призначені для сухого монтажу та можуть використовуватися для основного або додаткового підлогового опалення.

Яку теплу підлогу купити під лінолеум

Алюмінієвий мат − найбільш ефективний та безпечний для монтажу під лінолеум. Його конструкція повністю відповідає вимогам БНіП до електрообігрівних підлог, включаючи всі обов'язкові вимоги:

  • захисне заземлення;
  • подвійну ізоляцію нагрівального кабелю;
  • екранування;
  • приєднаний на заводі провід підключення.

Крім того, алюмінієвий мат стійкий до перегрівів. Його оболонка виконана з ламінованої алюмінієвої фольги, яка ефективно розсіює теплову енергію. У разі локального утруднення тепловіддачі предметом, який стоїть на підлозі, тепло відводиться в сторони, й мат не перегрівається.

До того ж гарантія від виробника на такий мат більш тривала, ніж на плівку, а його монтаж лідирує по простоті, тому виконати його можна самостійно.

Інфрачервона плівка коштує дешевше, але в її конструкції немає екранування та заземлення, внаслідок чого вона має ряд обмежень. Її категорично не можна встановлювати в сирих приміщеннях та дитячих кімнатах.

Недолік ІЧ-плівки і її висока чутливість до перегрівів, тому під час експлуатації потрібно стежити за тим, щоб на підлозі не було предметів, що перешкоджають тепловіддачі.

ІЧ-плівка підходить виключно для сухих приміщень. Також слід враховувати, що приєднання проводів живлення та ізоляція контактів плівки виконується на місці монтажу, тому таку роботу слід довіряти тільки фахівцям.

По влаштуванню тепла підлога під лінолеум на основі алюмінієвого мату або ІЧ-плівки майже не відрізняється. Пиріг укладання виглядає так:

  • основа;
  • амортизаційна підкладка товщиною 5 мм для алюмінієвого мату або тепловідбиваюча підкладка для плівки;
  • алюмінієвий мат або ІЧ-плівка;
  • плити ДВП для механічного захисту нагрівального елементу;
  • лінолеум.
  • Відмінністю є лише підготовка основи, яка залежить на яку підлогу буде встановлюватися підлоговий обігрів.

Тепла підлога під ліноліум

Тепла підлога під лінолеум на дерев'яну підлогу

Проблема дерев'яної підлоги, особливо старої, полягає в деформації підлогової дошки. Деякі дошки прогинаються, між ними з'являються перепади. Укладати теплу підлогу на таку основу не можна, тому її потрібно вирівняти.

Зазвичай стару дерев'яну підлогу покривають плитами ОСП, що дозволяє проводити подальший монтаж теплої підлоги. Варто зауважити, що укладання лінолеуму на дерев'яну підлогу, без установки теплої підлоги, також зажадає її вирівнювання, тому цей етап роботи потрібно робити в будь-якому випадку.

Тепла підлога під лінолеум на бетонну підлогу

Основа з цементно-піщаної також вимагає підготовки. Якщо стяжка не має пошкоджень та перепадів, її досить ретельно очистити, й можна укладати підкладку.

При наявності пошкоджень − відколів та тріщин, їх потрібно виправити ремонтним складом. Вирівняти нерівності можна нівелюючим складом за інструкцією виробника.

Ціна на теплу підлогу під лінолеум в Україні

Інтернет-магазин Літо пропонує купити під лінолеум алюмінієві мати за ціною від 578 гривень м² та інфрачервоні плівки − від 280 гривень м². Як прямі офіційні представники Fenix, In-therm, Heat Plus та інших відомих виробників, гарантуємо високу якість теплої підлоги та доступні ціни.

До того ж при замовленні на суму від 3 000 гривень доставлення в будь-яку точку України буде для покупця безплатною. У Києві замовлення можна забрати самостійно або оформити доставлення кур'єром.