Тепла підлога під плитку

  • 12.04.2021 02:50
  • Відгуків: 1
  • Переглядів: 19150
  • Тепла підлога під плитку

У даній статті ми розглянемо 4 варіанти електричної теплої підлоги під плитку, а саме: нагрівальний кабель в стяжку, нагрівальний мат під плитку, тонкий нагрівальний кабель і інфрачервону плівку.

Розповімо, який варіант теплої підлоги підійде саме для Вашого приміщення, а так само, чому не можна ні в якому разі використовувати інфрачервону плівку під плитку або в стяжку!

Для того, що зрозуміти яка тепла підлога нам краще підійде, спочатку необхідно визначитися, для яких цілей вона буде використовуватися. Це буде основне / додаткове опалення або підігрів плитки до комфортної температури.

Основне опалення за допомогою теплої підлоги

Якщо планується основне опалення і є можливість підняти рівень підлоги (зробити стяжку), то нагрівальний кабель буде самим ідеальним варіантом.

Він являє собою гріючий кабель, товщиною від 4 до 8 мм з одностороннім підключенням, тобто тільки один кінець потрібно виводити на терморегулятор. З протилежного боку знаходиться кінцева муфта, яка залишається, там, де ми закінчили монтаж теплої підлоги.

Кабель покладений в стяжку - це вічна конструкція до наступного капітального ремонту. Він дешевше і надійніше інших видів теплих підлог.

Коли кабель прогріє стяжку, стяжка почне акумулювати тепло і віддавати його приміщенню, за рахунок цього тепло в приміщенні буде довше зберігатися.

А якщо встановити двухтарифний лічильник день / ніч і програмований терморегулятор, то можна добитися значної економії електроенергії. Вночі по заниженому тарифу відбуватиметься основний нагрів, а вранці тепла підлога буде працювати на підтримку температури. Для кабелю в стяжку обов'язково наявність утеплювача, такого як пінополістерол, стеродур, мінеральна вата.

опалення за допомогою теплої підлоги

Для кабелю в стяжку обов'язково наявність утеплювача, такого як пінополістерол, стеродур, мінеральна вата.

Для виносних балконів, приватних будинків, квартир на 1 поверсі товщина утеплювача повинна становити як мінімум 5 см, для всіх інших приміщень - не менше 2 см.

технології укладання нагрівального кабелю в стяжку

Існує 2 технології укладання нагрівального кабеля в стяжку.

01 Перший варіант. Укладаємо утеплювач, зверху кладемо армуючу сітку, до неї хомутами прив'язуємо нагрівальний кабель, заливаємо чистову стяжку не менше 3 см і укладаємо підлогове покриття.

02 Другий варіант: Замість армуючої сітки заливаємо проміжну стяжку 1 см, до неї дюбелями прибиваємо металеву монтажну стрічку і на неї кріпимо кабель. Потім так само заливаємо чистову стяжку і монтуємо плитку

До мінусів нагрівального кабелю можна віднести - довгий прогрів. 1 см прогрівається близько 30-35 хвилин.

Підігрів плитки до комфортної температури

Якщо немає можливості підняти рівень підлоги або планується підігрів плитки до комфортної температури, то існує 2 варіанти теплої підлоги: це нагрівальний мат або тонкий нагрівальний кабель.

Нагрівальний мат являє собою тонкий кабель покладений на тефлоновій сітці з певним кроком укладання. Через свою товщину 3.5-4 мм для нього не потрібно підняття рівня підлоги і він укладається в шар плиткового клею відразу під плитку. Стандартна ширина мата - 50 см.

Підігрів плитки до комфортної температури

Основні його переваги:

Мат це готова конструкція і для його монтажу не потрібно мати ніяких спеціальних навичок. (Не потрібно дюбелями до стяжки прибивати монтажну стрічку, не потрібно гратися з кроком укладання кабелю).

Сітка на маті додатково армує плитковий клей.

Швидкість нагріву. Тепла підлога після включення стане теплим вже через 20-30 хв.

Другий варіант теплої підлоги під плитку - це тонкий нагрівальний кабель як на маті, тільки без сітки.

За вартістю він на відсотків 30 дешевше ніж мат, але більш складний в монтажі. Вам доведеться самому укладати його на монтажну стрічку з певним кроком укладання. В основному його застосовують в маленьких нестандартних приміщеннях, де за допомогою мату важко обійти якісь складні предмети (пральна машина, кутова ванна, умивальник, унітаз і так далі).

Інфрачервона тепла підлога під плитку

І так, переходимо до найцікавішого - інфрачервону теплу підлгу під плитку. У мережі багато інформації про неї і до нас майже кожен день звертаються люди, які хочуть собі зробити плівку під плитку.

Але це робити категорично заборонено !!!

По-перше: Якщо на плівку заливати плитковий клей, то він до неї нормально не пристане і при найменшому навантаженні на плитку, вона у Вас просто трісне згодом і відпаде. Кліпси, за допомогою яких підключена плівка з часом окислюються і пропадає контакт, особливо в такому агресивному середовищі як плитковий клей. Після того, як у вас перестане працювати тепла підлога - прийдеться підривати плитку. Але це не найстрашніше.

Хоч місця з'єднань плівки і ізолюють бітумною ізоляцією, але по суті це негерметичні і відкриті контакти. І при попаданні вологи ви можете отримати небажаний заряд бадьорості. Якщо проводити підключення через УЗО або ДІФ автомат, то їх буде постійно вибивати, тому що буде йти витік струму в підлогу. Спочатку, інфрачервону плівку придумали корейці для обігріву дзеркал, але в нашій країні плівку активно почали піарити і продавати її спочатку під ламінат і лінолеум, а потім вже і під плитку.

Інфрачервона тепла підлога під плитку

Інфрачервона плівка, сама по собі - це саморобна конструкція, де Ви купуєте шматки плівки на відріз і вручну робите з'єднання. Кожне таке з'єднання це мінус до надійності. Так як 90% випадків тепла підлога виходять в місцях з'єднання.

Інфрачервона плівка не економічніше, що не надійніше і не безпечніше інших теплих підлог, як стверджують більшість так званих «експертів».

Жодна європейська країна, особливо з таким кліматом як у нас (Німеччина, Данія, Норвегія) не виробляють інфрачервону плівку. А тільки нагрівальні кабелі або мати.

Сподіваємося, ця стаття була для Вас корисна!

 

1. На яку висоту підніметься рівень підлоги?

1. На яку висоту підніметься рівень підлоги?

Підняття рівня підлоги незначне, так як тепла підлога повністю топиться в плитковий клей

2. Як можна дізнатися вартість теплої підлоги?

2. Як можна дізнатися вартість теплої підлоги?

Ви можете скористатися нашим онлайн-калькулятором для розрахунку вартості.

4. Чому варто купити теплу підлогу в нашому магазині?

4. Чому варто купити теплу підлогу в нашому магазині?
  • Продаємо тільки оригінальну продукцію
  • Даємо розширену гарантію на покриття для підлоги
  • Знижка 5% при оплаті карткою на сайті
  • Промокод на знижку 10% - «leto10se»
Залишити відгук