Теплоізоляція для теплої підлоги

Чи потрібна теплоізоляція для теплої підлоги?


Теплоізоляція використовується для того, щоб запобігти непотрібній витраті тепла, а значить, зекономити на електроенергії. У ряді випадків теплоізоляція дійсно необхідна. Однак час від часу резонно від неї відмовитися, адже вона може бути не тільки марною, але і приносити відчутну шкоду. Тому варто розібратися, чи потрібна вашій теплій підлозі теплоізоляція.

Коли від теплоізоляції можна відмовитися? 


Як правило, при установці теплої підлоги в стандартних міських квартирах кабель монтується безпосередньо в плитковий клей, що дозволяє відмовитися від підвищення рівня підлоги. У подібному випадку від додаткової теплоізоляції, як правило, відмовляються. Кабелі, що укладаються вищеописаним чином, називають «тонкими», так як їх діаметр не перевищує 4 мм. До "тонких" теплих підлог відносять кабелі  Fenix (Чехія)Hemstedt (Німеччина)Devi (Данія), Woks  та Grayhot (Україна), In-Therm (Чехія)У тому випадку, якщо під теплу підлогу, оснащену «тонким» кабелем, укласти теплоізоляцію, плитковий клей неминуче потріскається, а плитка почне «відлітати».

Коли теплоізоляція необхідна?


Для кабелю, який монтується в стяжку, рекомендується укладати екструдований пінополістерол від 20 до 100 мм, в залежності від помешкання.


Товщина теплоізоляції:

  • Квартира, не 1-й поверх: 0-20 мм
  • Квартира 1-й поверх, приватний будинок: 20-50 мм
  • Балкон, лоджія: 50-100 мм

Існує кілька варіантів укладання нагрівального кабелю на теплоізоляцію:

  1. Пінополістерол - Армуюча сітка - Нагрівальний кабель - Стяжка
  2. Пінополістерол - Проміжна стяжка (1-2 см) - Нагрівальний кабель на монтажну стрічку - Стяжка 


Теплоізоляція під інфрачервону теплу підлогу:


Під інфрачервону плівку необхідно використовувати тепловідбиваючу підкладку, наприклад E-Pex або ізолон.

    E-Pex - фірмова підкладка від виробника інфрачервоних теплих підлог Heat Plus, яка не проводить електричний струм. Її товщина 4 мм і при механічних навантаженнях - не просідає. У неї дуже зручно ховати з'єднувальні дроти, щоб вони ніде не заважали і при експлуатації не зносилися.

    Ізолон - бюджетна підкладка під інфрачервону плівку. У товщину - 4 мм, але при навантаженнях просідає до 2 мм. Склад: спінений полістерол, який покритий фольгою із захисною ламінацією.


На етапі заливки стяжки, при використанні будь-якої електричної теплої підлоги, рекомендується виконати теплоізоляцію.


 
Залишити відгук
 
Відгуків ще не було.