Помилки при монтажі теплої підлоги і як їх уникнути

  • 02.12.2015 00:00
  • Відгуків: 2
  • Переглядів: 5209
  • Помилки при монтажі теплої підлоги і як їх уникнути

Сьогодні ми хотіли б розповісти про помилки, які досить часто допускаються при виконанні робіт по монтажу кабельних систем обігріву. Деякі з них можуть бути критичними і викликати поломку теплої підлоги відразу, частина - проявиться лише через деякий час після установки і початку експлуатації. У будь-якому випадку ціна помилки досить висока, щоб віднестися до цієї справи серйозно.


Якщо ви не впевнені в своїх силах або вам пропонують встановити теплу підлогу особи, що не мають в цьому плані великого досвіду, краще довірити цю роботу фахівцям - див. розділ монтаж теплої підлоги.

Наш багаторічний досвід в області монтажу кабельних систем обігріву говорить про те, що більшість несправностей викликаються неправильним монтажем і ушкодженнями кабелю під час або після його укладання. 


Порада №1

Вибираючи нагрівальний кабель або мат для теплої підлоги, орієнтуйтеся не на загальну площу приміщення, а на площу, яка не займається меблями, сан. технічними приладами та ін. Пам'ятайте про те, що під стаціонарні меблі або такі нерухомі предмети великої площі, як ванни, пральні машини, дивани і т.д., теплу підлогу укладати не варто в цілях запобігання виходу з ладу кабелю теплої підлоги через перегрів, та це й не має великого сенсу, тому що ходити ви там все одно не зможете.


Порада №2

Деякі фахівці вважають, що в разі, якщо був обраний занадто довгий кабель, то кабель без проблем можна вкоротити. Насправді нагрівальний кабелі різати не можна! Це стосується більшості кабелів, які використовуються в сучасних системах теплих підлог. "Укорочення" кабелю призводить до збільшення його потужності, перегріву і виходу з ладу! У разі, якщо у вас залишається кабель - потрібно зменшити крок укладання або збільшити площу обігріву.


Порада №3

Категорично забороняється включати кабель для перевірки працездатності до моменту, коли він буде покладений (особливо в бухті) і розчин повністю не висохне! Включення кабелю в подібних умовах може вивести його з ладу. Перевірка кабелю здійснюється виміром його опору і опору ізоляції. Після укладання кабелю він може бути включений лише на дуже короткий час.


Порада №4

Не слід укладати нагрівальний кабель на брудну і пильну поверхню. Для підготовки підлоги використовуйте промисловий пилосос. Обробіть поверхню грунтом (праймером).


Порада №5

Звичайний нагрівальний кабель не повинен мати точок дотику і перетину і близьке розташування ліній. Мінімальна відстань вказується в паспорті виробу і зазвичай становить 5-7 см.


Порада №6

Слідкуйте за мінімальним радіусом вигину нагрівального кабелю. Це також паспортне значення, зазвичай воно складає 5-10 товщин кабелю.


Порада №7

Не замуровуйте датчик температури підлоги в розчин! Датчик теплої підлоги повинен обов'язково знаходитися в гофрованій трубці. Трубка не повинна мати отвори, через які міг би проникнути розчин, і не повинна бути занадто сильно вигнута. Трубка також повинна бути запечатана з боку безпосередньо датчика.

Пам'ятайте про те, що  повинна бути забезпечена можливість вилучення датчика температури при необхідності його заміни.

Досить часто ця проста вимога не виконується, що робить неможливою заміну датчика в разі його виходу з ладу.


Порада №8

При установці трубки датчика намагайтеся, щоб робочий кінець датчика знаходився якомога ближче до поверхні нової підлоги. Це відноситься, в першу чергу, до підлог зі стяжкою, там, де товщина стяжки збільшується на 3-5 см.


Порада №9

Не використовуйте один нагрівальний кабель для обігріву різних приміщень. Нормативними документами це заборонено. Бажання заощадити на покупці терморегулятора призводить до неправильної роботи системи, оскільки різні приміщення знаходяться в різних теплових режимах.


Порада №10

Не варто ходити по нагрівальному кабелю у твердому взутті. Якщо вже без ходіння по ньому не обійтися, робіть це з обережністю. Виключіть перебування сторонніх робітників та інших людей в приміщенні, де монтується тепла підлога.


Порада №11

Не нехтуйте деякими "формальностями". Заміряйте опір теплої підлоги і опір ізоляції до- і після укладання, переконайтеся в тому, що він відповідає значенню в паспорті виробу. Якщо в паспорті значення не вказане, впишіть його, обов'язково вкажіть дату монтажу.


Порада №12

Не забувайте малювати схему укладання теплої підлоги! При цьому вказуйте відстань до стін і інших об'єктів, розташування кінцевої і з'єднувальних муфт і розташування датчика. Для цього в більшості інструкцій до теплих підлог є відповідна розкреслена сторінка. Радимо сфотографувати нагрівальний кабель. Схема і фото завжди знадобляться, коли згодом знадобиться свердлити підлогу для установки сантехніки і дверних відбійників.


Порада №13

Не залишайте повітряних пустот навколо "гарячої" частини нагрівального кабелю. Особливо актуально це при укладанні т.зв. "тонкої" теплої підлоги в плитковий клей. Недотримання цієї вимоги з метою економії розчину або просто через незнання призведе до перегріву і виходу кабелів з ладу.


Порада №14

Пам'ятайте, інфрачервону теплу підлогу потрібно стелити під паркет, ламінат і лінолеум, а тонкі мати і нагрівальний кабель під плитку. Якщо ви простелили плівкову підлогу у ванній і заллєте на неї плитковий клей або стяжку, система буде працювати недовго. Нагрівальна плівка завтовшки всього лише 0,4 мм і з часом плитковий клей буде її роз’їдати. Гарантія на плівку-15 років, а ось на матеріали, за допомогою яких відбувається підключення -2 роки.


Порада №15

Не вмикайте теплу підлогу, щоб "стяжка швидше висохла"!

Необхідно почекати кілька тижнів в залежності від товщини і типу використовуваного розчину.

БНіП нормують термін в 28 днів.


Начебто очевидні факти, але буває і таке примудряються зробити.


 
Залишити відгук