Тепла підлога під ламінат

ТЕПЛА ПІДЛОГА ПІД ЛАМІНАТ 
тепла підлога під ламінат
Обігрів приміщення знизу-вгору – здоровий і економічний спосіб. Його ощадність дається взнаки вже за результатами першого «холодного» сезону. А комфортний ефект помітний з першого дня. Правильно дібрати систему опалення підлоги до її покриття під силу кожному. Слід лише знати технічні нюанси Якщо ламінат – це новітній винахід, то тепла підлога побутувала ще у Стародавньому Римі. Як і сьогодні, її облаштовували в банях за допомогою труб і гарячої води. Існує й сучасна альтернатива водяному обігріву – електричний. Тож розглянемо переваги і недоліки кожного варіанту теплої підлоги під ламінат.

Найдавніший – водяний, використовують рідко та й те лише у приватних будинках. Підключити свою підлогу до центрального опалення без дозволу різних інстанцій не вдасться.
Труби заборонять встановлювати над житловими кімнатами сусідів. У власному домі, вкритому ламінатом, існують ризики:
 • розгерметизації з’єднань труб, коли волога деформує покриття;
 • прориву системи, який складно відремонтувати через суцільну цементну стяжку;
 • розсихання ламінату через перегрів.
Запобігти останньому пункту можна, якщо входити в опалювальний сезон поступово. Для цього доведеться щодня додавати підлозі лише 5 градусів тепла. Зустріч і прощання з холодами розтягнеться днів на 5 і вимагатиме постійного контролю. Зате цей вид обігріву дешевий на першому етапі – закупівлі матеріалів та підключенні до котла.

Більш надійний – електрично-кабельний, сьогодні обирають ті, кого не лякають ціни на комуналку. Облаштування такого підігріву під ламінат коштує небагато. Проте, більшість електроенергії витрачається на зігрівання стяжки. Щоб тепло досягло поверхні підлоги, а відтак наповнило кімнату, доводиться «спалити» чимало ресурсів. Процес теплообміну триває повільно, зате це довговічний спосіб підтримки бажаного мікроклімату.
Плюси тандему ламінат+електричний підігрів:
 • можливість регулювати температуру;
 • простий ремонт на локальній ділянці (досить лише зняти 1 панель);
 • встановлення на малій площі (кабінет, коридор, балкон).
Точно знати, яка температура на поверхні ламінату – не забаганка і не питання комфорту. Як тільки вона перевищить 28 С, у повітря почнуть надходити випари формальдегідів. Тому датчик і термостат, який монтують на стіні – вагомий аргумент на користь теплої підлоги, яку можна регулювати.
Найновіший – інфра-червона тепла підлога, найбільш дружній до ламінованих панелей. Він окуповується за 2 роки, а служити повинен близько 50. Щоправда, на першому етапі це може видатись дорожче, ніж попередні варіанти. Рулонна плівка або мати з елементами нагрівання відповідають усім потребам ламінату:
 • швидка подача тепла;
 • рівномірне прогрівання;
 • регульована температура; 
 • можливість локального ремонту;
Підлогова панель із ДСП і твердих смол має низьку теплопровідність. Тож тонкий шар ізоляції – 3 мм плівки замість 5 см бетону, це суттєва перевага і/ф підігріву.
Недоліки цього способу:
 • потреба у додатковому термостаті для кожних 15 кв.м. площі;
 • завчасне планування розстановки важких меблів (під ними обігрів не кладуть);
 • заборона монтувати суцільну систему для кімнати і балкону (або інших приміщень з різною температурою).
Обирати теплу підлогу варто ДО покупки ламінату. Зважте, що для кожного способу доведеться шукати панелі зі спеціальним маркуванням. Покриття зберігатиме належний вигляд з будь-яким підігрівом лише при класі від 32-33.

Порада наостанок: не купуйте зайвого!
Якщо ізоляційний матеріал потрібен для всієї площі кімнати, то і/ф плівка чи кабель – лише для ділянок без меблів.


 
Оставить отзыв
 
Ещё никто не оставил отзывов.